Hlavný partner: Festival z verejných zdrojov
podporil
Fond na podporu umenia
Spoluorganizátor:


KREMNICKÉ GAGY ZNOVU ZÍSKALI PRÁVO POUŽÍVAŤ ZNAČKU EFFE V ROKOCH 2017 a 2018

V stanovisku, ktoré sme 13.4.2017 dostali od prezidenta Európskej asociácie festivalov Darko Brleka a od Jonathana Millsa, prezidenta medzinárodnej hodnotiacej poroty EFFE sa o. i. uvádza: "Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy je teraz súčasťou komunity festivalov EFFE, ktorá je zložená z festivalov, ktoré stoja za umeleckou kvalitou a majú významný vplyv na miestnej, národnej i medzinárodnej úrovni." Náš festival dostal pri hodnotení aj tento konkrétny feedback: "Already recognized in last edition of EFFE brand, humour seems still relevant and necessary and the project is a solid initiative, attending a well balanced bunch of aims in different layers."

Viac na www.effe.eu
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Európsky Festival humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY® je jedinečná medzinárodná prehliadka kultivo-vaného humoru, nezávislej satiry a zábavnej recesie s dlhoročnou tradíciou (*1981). Koná sa každý rok na konci augusta v centre stredovekého baníckeho a minciarskeho mesta Kremnica (*1328). Na 13 interiéro- vých scénach a exteriérových pódiách prezentuje svoje najlepšie produkcie cca 300 úspešných autorov, divadelníkov, hudobníkov, bábkarov, výtvarníkov, mímov, tanečníkov, klaunov, recitátorov a pouličných umelcov zo Slovenska, Českej republiky a mnohých krajín Európy. Najnovšie humoristické diela a výkony z poslednej sezóny hodnotí medzinárodná odborná porota – Akadémia humoru (*2004), ktorá v jednotlivých umeleckých žánroch udeľuje prestížnu cenu Zlatý gunár. Bohatý a pestrý program ponúka slušnú zábavu všetkým vekovým kategóriám. V neopakovateľnej atmosfére akcie relaxuje najmä mladá generácia, rodiny s deťmi, zamestnanci, manažéri, podnikatelia či turisti. Pre uvoľnenie a inšpiráciu prichádzajú do festivalovej Kremnice aj renomované osobnosti a umelci. Trojdňový happening dobrej nálady na konci leta pravidelne navštevuje niekoľko tisíc divákov z celého Slovenska i zahraničia.

GAGY objavili a pozvali (2006 – 2016)